Már hivatalosan is létezik a Szlovákiai Magyar Önkormányzati Társulás
Már hivatalosan is létezik a Szlovákiai Magyar Önkormányzati Társulás Tokár Géza 2026. 06. 26., p - 18:17 Csütörtöktől nem csak bejegyzett, de működőképes formában is létezik a Szlovákiai Magyar Önkormányzati Társulás (SzMÖT). A szerveződés alapítását évek előkészítő munkája előzte meg, először a Komáromi Nagygyűlés emlékkonferenciáján döntöttek a létrehozataláról. Segítene a szakmai munkában a magyar önkormányzatoknak – régiófüggetlenül. Az alakuló közgyűlésre Zselízen került sor, június 25-én tartották: a szervezet elnöke a várakozások szerint Őry Péter lett, aki a társulás tevékenységének koordinációjával foglalkozott. Őry mellett az alapítók között megtalálható Domin István izsai polgármester és a Szövetség a Közös Célokért társulást vezető Somogyi Alfréd. A társulást már 2025-ben bejegyezték. Őry – aki az elmúlt hetekben lemondott a Magyar Szövetség alelnöki pozíciójáról, tiltakozásul a dunaszerdahelyi jelöltállítás kapcsán – már évek óta foglalkozik az önkormányzatok témájával...
- Hirdetés -
