Értesítések engedélyezése
Engedélyezi az értesítéseket a böngészőjében?

Újraindul a vasúti személyszállítás Komlón

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter bejelentése szerint újraindul a vasúti személyszállítás Komló és Dombóvár között: augusztus elsejétől kétóránként ismét járnak a vonatok a pécsi InterCity-járatokhoz kapcsolódó menetrenddel. A közösségi közlekedést szívükön viselő helyi lokálpatrióták ugyanakkor nem annyira örülnek a fejleményeknek. A helyiek szerint a döntés örömteli lenne, ha nem jelentene visszalépést a szolgáltatás színvonalában, ugyanis a korábban megszüntetett vasúti vonal helyett közlekedő két korszerű, klímás autóbusz helyett újra BZ motorvonatok közlekednek majd. – Jelen formájában elhamarkodottnak ítéljük a vasúti személyszállítás visszaállítását, mivel ez így nem utasbarát intézkedés, 3 perc időnyereség miatt biztosan nem. Amennyiben a későbbiekben, az uniós források hazahozatala után lesz megfelelő jármű a feladatra (például Desiro motorvonat), akkor látjuk értelmét a módváltásnak. Az, hogy augusztusban, a nyár kellős közepén levegőtlen, gázolajszagú BZ mo...

Femcafe.hu

atv.hu

naphire.hu

Médiapiac

10perc.hu

HR Portál

TWN

Joy

Instyle

Instylemen

evamagazin

balatonica.hu

novekedes.hu