A közlekedésért rajongó helyi lokálpatrióták a közlekedési és beruházási miniszterhez eljuttatott kérelmükben azt szeretnék, ha minden munkanapon indulna buszjárat Komló és Budapest között. A Forsthoffer Ágnes országgyűlési elnök közvetítésével Vitézy Dávid miniszterhez eljuttatott levélben a Komlói Autóbuszos Tömegközlekedés elnevezésű szervezet tagjai azt kérik, hogy minden munkanap közlekedjen buszjárat a Komló–Budapest–Komló vonalon. A járat hétfőtől péntekig 5.34-kor indulna az egykori baranyai bányászvárosból, a fővárosba 9.10-kor érkezne. (Ez a busz egyébként a létező Nagymányok–Budapest járat „visszahúzását” jelentené Komlóig, nem mellesleg gazdaságossági szempontok alapján optimálisabb megoldás lenne, mint egy teljesen új járat indítása.) A fővárosból Komlóra hétfőtől csütörtökig a jelenleg 16.05-kor induló, Bonyhádig közlekedő járat Komlóig tartó meghosszabbítását javasolják, a jelenleg is érvényes közlekedési rend megtartásával (pénteken 15.05-kor egyébként is indul járat...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Pécs Aktuál