Amikor hőségriadó van, sokan ösztönösen kevésbé kívánják a nehéz, zsíros ételeket. Ez nem véletlen: a szervezetünk ilyenkor minden erejével azon dolgozik, hogy fenntartsa a megfelelő testhőmérsékletet, ezért a forró, laktató fogások gyakran még kellemetlenebbül érintik a szervezetet. Kutatások szerint a táplálék feldolgozása hőtermeléssel jár. Ennek logikáján haladva minél nagyobb és nehezebb egy étkezés, annál több energiát fordít a szervezet az emésztésre.
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → evamagazin