Két újabb Gripen harcászati repülőt kapott a Magyar Honvédség - fotók
Kürtös László, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára az ünnepségen kiemelte: a vadászgépek beszerzése mellett a magyar és a svéd népet számos szál köti össze. Példaként említette, hogy mindkét ország tagja az Európai Uniónak és a NATO-nak, továbbá Svédországban mintegy 40 ezer magyar él a társadalom megbecsült tagjaként. Az államtitkár a közös múltból felidézte a bátor svéd diplomata, Raoul Wallenberg emlékét, aki zsidó magyarok ezreinek deportálását akadályozta meg a második világháborúban. "Soha nem felejtjük el, hogy az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc után Svédország 8 ezer magyar menekültet fogadott be" - tette hozzá az államtitkár. Kürtös László a JAS 39 Gripen üzemeltetésének 20 éves jubileuma kapcsán felidézte, hogy az első svéd gyártmányú vadászgép 2006-ban érkezett meg, a repülőgépek pedig a teljes műveleti képesség elérése után átvették a magyar légtér védelmét. Mára pedig a Gripenek nemcsak Magyarország légtérvédelmének alappillérei, hanem létfontos...
- Hirdetés -
