Hetek óta tartó vita után döntött a cseh kormány: Petr Pavel köztársasági elnök nem lesz tagja a törökországi NATO-csúcsra utazó cseh delegációnak, ezért az államfő az Alkotmánybírósághoz fordult. Pavel kiemelte, hogy nem személyes hiúságból perel, hanem kötelessége megvédeni az elnöki intézmény hitelét az önkényes kormányzati korlátozásokkal szemben.
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Infostart