Csehországban alkotmányos vita robbant ki a törökországi NATO-csúcs miatt
Hetek óta tartó vita után döntött a cseh kormány: Petr Pavel köztársasági elnök nem lesz tagja a törökországi NATO-csúcsra utazó cseh delegációnak, ezért az államfő az Alkotmánybírósághoz fordult. Pavel kiemelte, hogy nem személyes hiúságból perel, hanem kötelessége megvédeni az elnöki intézmény hitelét az önkényes kormányzati korlátozásokkal szemben.
- Hirdetés -
