Gödöllőn indult útjára a visegrádi négyek gyorsvasútja
Gödöllőn indult útjára a visegrádi négyek gyorsvasútja Tokár Géza 2026. 06. 23., k - 17:29 Rövid előkészítés után, rohamtempóban, de mégiscsak megvalósult a Gödöllőre meghirdetett visegrádi megbeszélés. Több mint két éves szünet után találkozott egymással a cseh, szlovák, lengyel és magyar miniszterelnök, néhány órára. Megegyeztek, hogy többet találkoznak. Magyar Péter a kormányra kerülése után jelezte, hogy szeretné újraindítani a visegrádi négyek halódó formátumát, majd a múlt héten tisztázta, már június 23-án Magyarországon összeülnek a miniszterelnökök egy közös egyeztetésre. A másik három ország részéről is érezhető volt a nyitottság, közösen üzentek Magyarnak és előzetesen is egyeztettek a találkozóról a brüsszeli uniós csúcson. Napokkal a magyar V4-es elnökség vége előtt pedig rohamléptekkel meg is valósult a találkozó. A következő időszakban Szlovákián múlik az egyeztetések dinamikája. Visegrádi gyorsvasút Magyar Péter az egyeztetést követően kijelentette, a Visegrádi négyek...
- Hirdetés -
