Gödöllőn találkoztak a V4-ek, Donald Tusk megköszönte Magyar Péternek, hogy visszahozta a reményt
Visszatért a visegrádi együttműködés – hangoztatták a találkozó utáni sajtótájékoztatón a kormányfők. Az országok vezetői megállapodtak abban, hogy a jövőben az uniós csúcsok előtt egyeztetik álláspontjukat. Magyar Péter átadott a többi miniszterelnöknek egy tervet a Varsó-Prága-Pozsony-Budapest gyorsvasútról, Robert Fico pedig ismertette a szlovák V4-elnökség fő feladatait, kiemelve az illegális migráció elleni fellépés fontosságát, a Beneš-dekrétumokról azonban nem esett szó a találkozón.
- Hirdetés -
