Megvette a szlovák autópálya-matricát, mégis megbírságolták?
Az egyik leggyakoribb probléma a megadott adatok hibás kitöltése, írja a tnlive.sk. Az autósok számára ezért kulcsfontosságú, hogy ellenőrizzék az elektronikus matrica megvásárlásáról szóló visszaigazolást. „Gyakran találkozunk olyan esetekkel, amikor az ügyfél meg van győződve arról, hogy megvette az autópálya-matricát, ezért nem érti, miért kapott bírságot matrica nélküli autópálya-használatért. A részletes vizsgálat során aztán kiderül, hogy például hibásan adta meg a rendszámot” – mondta Peter Braška, az NDS díjfizetési és informatikai részlegének igazgatója. A szakember szerint az adatok megadásakor figyelmesnek kell lenni, és a fizetési bizonylatot is alaposan ellenőrizni kell. Ha a hibát időben észreveszik, általában még javítható. Mi a teendő, ha nem érkezik meg a visszaigazolás? Külön esetnek számít, ha az autós egyáltalán nem kapja meg a vásárlást igazoló e-mailt. Ennek több oka is lehet: hibásan megadott e-mail-cím, sikertelen fizetés vagy más technikai probléma. Az autóp...
- Hirdetés -
