Ismét megtelt élettel a Múzeumok Éjszakája Kanizsán
Különleges programokkal, történelmi kalandokkal és kulturális élményekkel várta az érdeklődőket a Múzeumok Éjszakája Nagykanizsán. Az országos rendezvénysorozathoz kapcsolódva a Thúry György Múzeum és több helyszín is színes programkínálattal készült a látogatók számára. A rendezvény megnyitóján Horváth Jácint polgármester köszöntötte a résztvevőket a Thúry György Múzeumban. Az ünnepség keretében dr. Száraz Csilla múzeumigazgató és Kunics Zsuzsanna történész-muzeológus adta át az idei Kerecsényi Edit-emlékplakettet, amelyet Lévai Ibolya, a nagykanizsai zsidó hitközség alelnöke vehetett át. (Fotók: Kanizsa Médiaház) Az eseményen elismerő okleveleket is átadtak azoknak a támogatóknak és együttműködő partnereknek, akik rendszeresen segítik a múzeum értékmegőrző és közösségépítő tevékenységét. Az idei Múzeumok Éjszakájának központi témája a római kor volt. A látogatók kurátori tárlatvezetéseken, hagyományőrző bemutatókon, kézműves foglalkozásokon és családi programokon vehettek részt. A...
- Hirdetés -
