A fegyelem őre

A fegyelem őre Veres István 2026. 06. 24., sze - 20:41 Egy újabb tanító történet, ismét Kassáról... Tisztelt szerkesztőség! Nagy élvezettel olvasom az egykori diákok visszaemlékezéseit iskolájukra, kedvenc és tisztelt pedagógusaikra. A visszaemlékezésekből sugárzik a tanítóik iránt érzett szeretet és megbecsülés. Én is csatlakozom a nosztalgiázókhoz, habár írásom némileg eltérő hangnemben született, hiszen egy szakközépiskoláról szól, amelyet többségében 15-19 éves fiúk látogattak. Tanévenként több százan – volt, hogy csaknem ezren. Albert Sándor Fegyelem nélkül nem lehet eredményes munkát végezni egy 25-30 fős osztályban sem. Több száz kamaszt „kezelni” tömeges megmozdulásokon, május 1-i felvonuláson, sítáborokban, honvédelmi gyakorlatokon (akkor még ez is volt) stb. még igényesebb feladat. Csendet tudott teremteni Az 50–60-as években Abosi István volt az, aki a kassai Ipariskolában kiérdemelte „a fegyelem őre” címet. Ha délceg alakjával kiállt a felsorakozott tömeg elé, ráemelte t...

A fegyelem őre

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!