Magyarország 2030-ig szeretne áttérni az euróra
Budapest elkötelezett az euró bevezetése mellett – jelentette ki Kármán András magyar pénzügyminiszter, és megerősítette, hogy Magyarország vállalta: 2030-ig teljesíti a maastrichti szerződésben meghatározott kritériumokat. A Maastrichti Szerződés értelmében, amely az Európai Unió gazdasági és monetáris irányelveit határozza meg, minden új tagállam vállalja az euró közös valutaként való bevezetését, amint teljesíti a szigorú gazdasági feltételeket […]
- Hirdetés -
