Magyarország 2030-ig szeretne áttérni az euróra

Budapest elkötelezett az euró bevezetése mellett – jelentette ki Kármán András magyar pénzügyminiszter, és megerősítette, hogy Magyarország vállalta: 2030-ig teljesíti a maastrichti szerződésben meghatározott kritériumokat. A Maastrichti Szerződés értelmében, amely az Európai Unió gazdasági és monetáris irányelveit határozza meg, minden új tagállam vállalja az euró közös valutaként való bevezetését, amint teljesíti a szigorú gazdasági feltételeket […]

Magyarország 2030-ig szeretne áttérni az euróra

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Szabad Magyar Szó

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!