Egy hőkupola tart hazánk felé, elrendelték a legmagasabb, harmadfokú riasztást
Hőkupola közelít a Kárpát-medence felé, a hét második felére érhet ide. Az országos tisztifőorvos a rendkívüli hőség miatt meghosszabbította a másodfokú hőségriasztást június 26-ig, majd június 27-től harmadfokú riasztást rendelt el, amely június 30-ig lesz érvényben. A döntés a meteorológiai előrejelzések alapján született, amelyek tartósan extrém meleg időjárást jeleznek. A hatóságok arra figyelmeztetnek, hogy a hőség különösen veszélyes a kisgyermekekre, idősekre, várandósokra és a szív- és érrendszeri betegséggel élőkre, ezért kiemelten fontos az odafigyelés és a segítségnyújtás.
- Hirdetés -
