Bajba jutott a világ egyik legnagyobb olajkitermelője
Angola legnagyobb olajkitermelője, a Sonangol adósságspirálba került és új kötvénykibocsátásokra kényszerül. Az állam tartozik a legtöbb pénzzel a vállalatnak, a profit fele már nem is az alaptevékenységből származik, hanem külföldi befektetésekből. A napi kitermelés felére esett 2008 óta, most napi 1,1 millió hordó.
- Hirdetés -
