Értesítések engedélyezése
Engedélyezi az értesítéseket a böngészőjében?

Arra kérik az embereket, még a nyári szabadság előtt menjenek el vért adni

Arra kérik az embereket, még a nyári szabadság előtt menjenek el vért adni Kulcsár Péter 2026. 06. 26., p - 15:08 Arra kéri az embereket a Nemzeti Transzfúziós Szolgálat (NTS), hogy még a nyári szabadság előtt menjenek el vért adni. Az NTS rámutatott, a donorok segíthetnek, hogy legyen elég vérkészlet egész nyárra – tájékoztatta a TASR hírügynökséget Martina Frigová, az NTS marketing- és kommunikációs igazgatója. „Júliusban és augusztusban minden évben 16 százalékkal csökken a véradók száma, pedig éppen ebben az időszakban van a legnagyobb szükség vérkészítményekre a kórházakban" – fogalmazott Frigová. Nyáron nehéz gondoskodni arról, hogy elegendő vér legyen a kórházakban, mivel sok rendszeres váradó nyaral, ráadásul a nyári forráságban fokozott megterhelést jelent az emberi szervezet számára a véradás. Pedig a nyári hónapokban több a közlekedési baleset, a sportolás közben szerzett sérülés. „A tervezett műtétekhez, a transzplantációkhoz, az onkológiai betegek kezeléséhez és az akut...

Femcafe.hu

atv.hu

naphire.hu

Médiapiac

10perc.hu

HR Portál

TWN

Joy

Instyle

Instylemen

evamagazin

balatonica.hu

novekedes.hu