A mellberúgással felérő 1500 milliárd dolláros ukrán számláról szóló Fidesz-blöff halála
2026 elején a magyar kormány kommunikációjának egyik központi elemévé vált az úgynevezett Ukrán Jóléti Terv. A Fidesz és a kormány több vezető politikusa azt állította, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök egy 800 milliárd dolláros programot terjesztett elő, amelynek költségeit végső soron az Európai Uniónak és a tagállamoknak kellene viselniük. Ezt megtoldották egy 700 milliárd dolláros “hadikiadással” is. Múlt héten tárgyaltak az állam- és kormányfők a következő hétéves költségvetésről, immár konkrét számokkal. Ennek a horribilis összegnek nyoma sincs. Igaz, már nem Orbán Viktor ült a tárgyalóasztalnál.
- Hirdetés -
