Értesítések engedélyezése
Engedélyezi az értesítéseket a böngészőjében?

Kamatstop vége csak a kezdet

Szeptember végén a kormány kivezeti a jelenleg is élő kamatstopot a jelzáloghiteleknél. Az intézkedést az Orbán-kormány a 2022-es választások előtt vezette be, aztán az infláció felrobbanásával, 2022 novemberétől gyakorlatilag majd minden lakossági hitelszerződésre kiterjesztette. Ugyanis időközben – jelentős részben a kormány elhibázott gazdaságpolitikája és a Matolcsy-féle jegybank ordas hibái miatt – a kamatok az egekbe szöktek, az alapkamat 18 százalék volt, ezért a kamatstop 2022. novemberi bevezetése indokoltnak mondható. Mára a tartozások jelentős része kipörgött, az adósoknak több száz milliárdos nyereséget hozott az intézkedés, amit a bankok fizettettek meg más ágon az ügyfeleikkel. Vagyis a költségeket szétporlasztotta a bankrendszer.

Femcafe.hu

atv.hu

naphire.hu

Médiapiac

10perc.hu

HR Portál

TWN

Joy

Instyle

Instylemen

evamagazin

balatonica.hu

novekedes.hu