Kamatstop vége csak a kezdet

Szeptember végén a kormány kivezeti a jelenleg is élő kamatstopot a jelzáloghiteleknél. Az intézkedést az Orbán-kormány a 2022-es választások előtt vezette be, aztán az infláció felrobbanásával, 2022 novemberétől gyakorlatilag majd minden lakossági hitelszerződésre kiterjesztette. Ugyanis időközben – jelentős részben a kormány elhibázott gazdaságpolitikája és a Matolcsy-féle jegybank ordas hibái miatt – a kamatok az egekbe szöktek, az alapkamat 18 százalék volt, ezért a kamatstop 2022. novemberi bevezetése indokoltnak mondható. Mára a tartozások jelentős része kipörgött, az adósoknak több száz milliárdos nyereséget hozott az intézkedés, amit a bankok fizettettek meg más ágon az ügyfeleikkel. Vagyis a költségeket szétporlasztotta a bankrendszer.

Kamatstop vége csak a kezdet

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Népszava

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!