Megkezdődött a fokozott járványügyi megfigyelés a Nyugat-nílusi láz miatt
Szerbiában június 1-jén megkezdődött a Nyugat-nílusi láz fokozott szezonális megfigyelése. A Dr. Milan Jovanović Batut Közegészségügyi Intézet tájékoztatása szerint június 22-ig az országban egyetlen emberi megbetegedést sem regisztráltak, ugyanakkor Észak-Macedóniában és Olaszországban már előfordult három eset. A Batut közlése szerint a megfigyelés elsődleges célja a Nyugat-nílusi vírusfertőzés járványügyi, klinikai és virológiai jellemzőinek folyamatos nyomon követése, […]
- Hirdetés -
