Két kis vörös panda született a bajmóci állatkertben - VIDEÓ
Két kis vörös panda született a bajmóci állatkertben - VIDEÓ Károly Beáta 2026. 06. 24., sze - 10:36 Örömhírt osztott meg a nagyközönséggel a Bajmóci Állatkert: két vörös panda kölyök született az intézményben. A kicsik június elején látták meg a napvilágot, jelentette be az állatkert a közösségi oldalán. A kölykök nemét egyelőre még nem ismerik, ezt később állapítja meg az állatkert állatorvosa. A gondozók szerint a kicsik jelenleg többnyire rejtve maradnak a látogatók elől, bár édesanyjuk, Bambu már egyik helyről a másikra költözteti őket. Az állatkert ezért arra kéri a látogatókat, hogy ne zavarják a nőstényt, ne kiabáljanak felé, és semmiképpen se próbálják megérinteni sem őt, sem a kölyköket. Nem ez az első sikeres szaporulat a párnál. Bambu és Mao tavaly is két utódnak adott életet. A fiatal vörös pandák idén tavasszal új otthonba költöztek: a nőstény Cuky a németországi Gelsenkirchen állatkertjébe került, míg a hím Luky a magyarországi Pécs állatkertjében talált új otthonra. ...
- Hirdetés -
