Foci-vb: Amerika megenyhült, Iránnak mostantól könnyebb dolga lesz
Foci-vb: Amerika megenyhült, Iránnak mostantól könnyebb dolga lesz Lencsés Zoltán 2026. 06. 24., sze - 10:32 Az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériuma feloldotta sokat vitatott szankcióját az iráni válogatottal szemben. Az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériuma úgy döntött, hogy az iráni küldöttség már két nappal az Egyiptom elleni csoportmérkőzés előtt elutazhat a találkozó helyszínére, Seattle-be. Az irániak az első két csoportmeccsüket (Új-Zéland, 2:2 és Belgium, 0:0) a Los Angeles elővárosának tekinthető Inglewoodban játszották, és mindkét alkalommal csak a találkozó előtti napon érkezhettek meg a helyszínre az amerikaiak korlátozásai miatt, holott a FIFA szabályzata lehetővé teszi a korábbi érkezést. „Nem kérünk sokat. Csak azt a bánásmódot, amiben a többi negyvenhét csapat is részesül” – nyilatkozta az egyik iráni játékos, Alireza Dzsahanbas a belgák elleni mérkőzés után, kívánsága pedig a harmadik csoportmeccs előtt teljesült. Az irániakra vonatkozó további korlát...
- Hirdetés -
