Az iráni főtárgyaló szerint a keretmegállapodás az amerikai vereség beismerése
Az iráni főtárgyaló szerint a keretmegállapodás az amerikai vereség beismerése Kulcsár Péter 2026. 06. 24., sze - 10:53 Az Irán és az Egyesült Államok által aláírt keretmegállapodás Amerika vereségének a beismerése – szögezte le szerdán Mohammed Baker Kalibaf iráni főtárgyaló Bakuban, az Iszlám Együttműködés Szervezetének (OIC) találkozóján. Az eseményen elmondott, az iráni állami televízióban is közvetített beszédében Kalibaf – aki egyúttal az iráni parlament elnöke is – úgy vélte, az Iszlámábádban aláírt nyilatkozat „Irán bátor népének ellenállása és eltökéltsége”, nem pedig külső nyomás hatására született meg, és ezért gyakorlatilag egyenértékű Washington vereségével. Hangsúlyozta továbbá azt is, hogy a Közel-Kelet politikai és biztonsági berendezkedéséről ezentúl csak a régió országai dönthetnek.
- Hirdetés -
