Tömeges halpusztulás történt egy tóban, akkugyártásban is használt magzatkárosító anyagot mutattak ki a laborvizsgálatok
Akkumulátorgyártáshoz használt oldószert, N-metil-pirrolidont (NMP) mutattak ki a komáromi ipari park egyik esővízgyűjtő tavában, miután a helyi lakosok nagyméretű halak elhullására lettek figyelmesek. A Greenpeace akkreditált laboratóriumi vizsgálatokkal igazolta a szennyezést, és azonnali hatósági vizsgálatot követel, különösen azért, mert a tározó vize közvetlenül a Dunába folyik.
- Hirdetés -
