Az Obsidian a dolgozóin spórolt, miközben egyre többet keresett?
Az Fallout: New Vegas alkotóit azzal vádolják, hogy törvénysértő módon növelték a bevételeiket, miközben a dolgozóik kevesebb pénzt kaptak, mint amennyi járt volna nekik. Az Obsidian Entertainment tagadja a 2025 októberében indított csoportos kereset minden állítását, és annak teljes elutasítását kéri. A dolgozói jogok védelme folyamatos vita tárgya egy olyan iparágban, ahol a vállalatokat történelmileg sokszor annyira erős zártság vette körül, hogy a falakon belül történtekről alig lehetett tudni valamit. Most az Obsidian Entertainment került a figyelem középpontjába: az Fallout: New Vegas és a The Outer Worlds 2 mögött álló stúdió egyszerre nézhet szembe az Xbox költségcsökkentéseinek következményeivel és egy kaliforniai csoportos keresettel, amely a munkajogi szabályok állítólagos, rendszerszintű megsértésével vádolja. A GamesRadar által elsőként ismertetett, a GamesIndustry által is ellenőrzött keresetet Victoria Turner… Olvasd tovább... Az Obsidian a dolgozóin spórolt, miközbe...
- Hirdetés -
