Az aszály szorításában is gyönyörű a máriakéméndi kegytemplom parkja
Komoly kihívás elé állítja a szárazság a máriakéméndi kegytemplom csodaszép parkjának gondozóit. A mintegy háromszáz növényfajnak, köztük bibliai növényeknek is otthont adó, botanikai értékkel bíró park fenntartását jelentősen megnehezíti az évek óta jelentkező csapadékhiány. A park történetéről a kegytemplom gondnoka írt beszámolót. A máriakéméndi kegyhely kialakulása egy 1740-ben történt csodajelenéshez kötődik. A Mária-jelenést követően 1753-ra készült el a középkori romok felhasználásával a barokk templom. A kegyhely területét az 1760-as évek elejére négy oldalról gyönyörű boltíves téglakerítéssel határolták körül, nagyjából a török idők előtti temető vonalát követve, bár az egykori sírkert a déli irányban nagyobb területet ölelt fel. 1762-re megépült ferences atyák közreműködésével a rendház, mely a későbbiekben plébánia lett, ám a 20. század első felében...
- Hirdetés -
