Furcsa hiba miatt hív vissza 4000 robotaxit a Waymo
Az Alphabet önvezető részlege, a Waymo közel 4000 robotaxit hív vissza az Egyesült Államokban, mivel egy szoftverhiba miatt a járművek megállás nélkül belehajthatnak lezárt autópálya-építési területekre. Ez a Waymo második tömeges visszahívása alig több mint egy hónap alatt. A amerikai Nemzeti Közúti Közlekedésbiztonsági Hivatalnál (NHTSA) bejelentett legújabb visszahívás oka az, hogy április eleje óta Kaliforniában és Arizonában több mint egy tucat olyan eset történt, amikor a Waymo önvezető járművei (AV-k) nem ismerték fel a felhajtólezárási táblákat, és azok mellett elhaladva behajtottak előre tervezett autópálya-építési területekre, valamint olyan autópálya-sávokra, ahol éppen építési munkálatok folytak. A vállalat eredetileg közlekedési korlátozásokat vezetett be a rendszerükbe, amíg nem fejlesztette tovább az autópálya-lezárásokra adott reakciókat. A Waymo frissítette a járművek szoftverét, hogy elkerülje a felújítási területekre való behajtást. A Waymo szóvivője csütörtökön a...
- Hirdetés -
