Csoportelsőséget ért a belgák négygólos sikere Új-Zéland ellen
A belga válogatott 5-1-re verte Új-Zélandot a labdarúgó-világbajnokság G csoportjának vancouveri mérkőzésén, így első helyen jutott a 32 közé. Amikor legutóbb a belga válogatott továbbjutott a csoportkörből, bronzérmet szerzett a 2018-as, oroszországi tornán. Most elsőként szerdán Seattle-ben játszik egy csoportharmadik ellenféllel. Új-Zéland a harmadik világbajnokságát is győzelem nélkül fejezte be, mérlege négy döntetlen és öt vereség. Óriási lendülettel kezdtek a belgák, az első tíz percben az új-zélandi játékosoktól csupán annyira tellett, hogy elrugdosták a labdát a kapujuk előteréből. Az európai együttes az intenzív labdajáratás mellett tetszetős támadásokat is vezetett, a legveszélyesebbet a 11. percben, amikor Leandro Trossard balról, hat méterre […] A Csoportelsőséget ért a belgák négygólos sikere Új-Zéland ellen nevű cikk a Körös Hírcentrumon jelent meg.
- Hirdetés -
