Jobban jártak volna a nyugdíjasok, ha marad a svájci indexálás
Sokkal jobban jártak volna a nyugdíjasok, ha marad a svájci indexálás, és nem csak az inflációhoz kötötték volna az emelést. A különbség reálértéken 14 százalékpont 14 év alatt. A vegyes indexálás visszahozatala, és 13. és 14. havi nyugdíjak sávossá tétele igazságosabbá tenné a rendszert – állítják nyugdíjszakértők.
- Hirdetés -
