Jobban jártak volna a nyugdíjasok, ha marad a svájci indexálás

Sokkal jobban jártak volna a nyugdíjasok, ha marad a svájci indexálás, és nem csak az inflációhoz kötötték volna az emelést. A különbség reálértéken 14 százalékpont 14 év alatt. A vegyes indexálás visszahozatala, és 13. és 14. havi nyugdíjak sávossá tétele igazságosabbá tenné a rendszert – állítják nyugdíjszakértők.

Jobban jártak volna a nyugdíjasok, ha marad a svájci indexálás

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → novekedes.hu

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!