Kell-e változás az egri koragyerekkori intézményeknél?
Június elején Budapesten rendezték meg a Koragyerekkori Platform II. Országos Konferenciáját, ahol olyan neves gyermekvédelmi szakemberek mondták el gondolataikat, akiket még kvázi civilként hívtak meg az eseményre, de mára fontos kormányzati szereplőkké váltak. A konferencia olyan kérdéseket boncolgatott, miként lehetne Magyarországon úgy támogatni a legkisebb gyerekeket és családjaikat, hogy ne a lakóhely, a társadalmi helyzet vagy az intézményi hiányosságok határozzák meg az esélyeiket. Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter kiemelte, olyan minisztériumot szeretne felépíteni, ami gyerekközpontú, és adatvezérelt oktatáspolitikát folytat, amely a statisztikai adatokra, tanulói teljesítményekre és empirikus kutatásokra támaszkodik. Célja a rugalmas, átlátható és személyre szabott oktatási környezet. Elmondta, hogy soha ennyi nő nem volt a kormányban, sem a minisztériumban, és ennek a pozitív hatását már most is lehet érezni. Bódis Kriszta, nemzeti társadalompolitikai straté...
- Hirdetés -
