Tóth elmondta, hogyan kezdett együttműködni a rendőrséggel a Kuciak-ügyben
Tóth elmondta, hogyan kezdett együttműködni a rendőrséggel a Kuciak-ügyben Mészáros Richárd 2026. 06. 23., k - 13:54 A Kuciak-gyilkosság, valamint a tervezett ügyészgyilkosságok keddi tárgyalási napján a bazini Speciális Büntetőbíróságon (ŠTS) Peter Tóth tanúként arról is beszélt, milyen körülmények között kezdett el együttműködni a rendőrséggel a Kuciak-ügyben. 2018. szeptember 27-én jutott erre az elhatározásra, aznap, amikor letartóztatták a kettős gyilkosság elkövetőit. Felvette a kapcsolatot az Országos Rendőr-főkapitánysággal, majd Branislav Zuriannal, a NAKA akkori főnökével találkozott. Az első hivatalos kihallgatása 2018. október 5-én volt. Tóth elmondta, a tettesek letartóztatása után Alena Zsuzsová rengeteg üzenetet küldött neki, az érdekelte, hogy a letartóztatások előtti időszakban lett-e Marian Kočnernek új ügyvédje, új cellatársa, odahelyeztek-e új fegyőrt, vagy járkál-e utána a börtönbe új nyomozó. Tóth ebből arra következtetett, azt akarja megtudni, hogy Kočner elke...
- Hirdetés -
