Értesítések engedélyezése
Engedélyezi az értesítéseket a böngészőjében?

Halálos bányaomlás történt Lengyelországban

Halálos bányaomlás történt Lengyelországban Kulcsár Péter 2026. 06. 18., cs - 09:08 Baleset történt a dél-lengyelországi Bytomban működő Eko-Plus nevű kőszénbányában, nyolc vájár megmenekült, egy embert holtan találtak – közölte Lukasz Pach, a sziléziai mentőszolgálat igazgatója a Polsat News kereskedelmi hírtelevízióval. Az omlás szerda délután történt. A tárna érintett részében, 650 méter mélyen akkor kilencen dolgoztak. Nyolcan saját erejükből a felszínre menekültek, közülük kettőt könnyebb sérülésekkel kórházban ápolnak. Az Eko-Plus egy lengyel tőkével működő magánbánya, amely 2010 óta működik, és csaknem 400 dolgozót foglalkoztat. A lengyelországi bányákban négy ember hunyt el az év eleje óta. 2025 során összesen 16 halálos balesetet regisztráltak.

Femcafe.hu

atv.hu

naphire.hu

Médiapiac

10perc.hu

HR Portál

TWN

Joy

Instyle

Instylemen

evamagazin

balatonica.hu

novekedes.hu