Halálos bányaomlás történt Lengyelországban

Halálos bányaomlás történt Lengyelországban Kulcsár Péter 2026. 06. 18., cs - 09:08 Baleset történt a dél-lengyelországi Bytomban működő Eko-Plus nevű kőszénbányában, nyolc vájár megmenekült, egy embert holtan találtak – közölte Lukasz Pach, a sziléziai mentőszolgálat igazgatója a Polsat News kereskedelmi hírtelevízióval. Az omlás szerda délután történt. A tárna érintett részében, 650 méter mélyen akkor kilencen dolgoztak. Nyolcan saját erejükből a felszínre menekültek, közülük kettőt könnyebb sérülésekkel kórházban ápolnak. Az Eko-Plus egy lengyel tőkével működő magánbánya, amely 2010 óta működik, és csaknem 400 dolgozót foglalkoztat. A lengyelországi bányákban négy ember hunyt el az év eleje óta. 2025 során összesen 16 halálos balesetet regisztráltak.

Halálos bányaomlás történt Lengyelországban

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!