Veszélyes kórokozót találtak budapesti kullancsokban, mindenki nagyon figyeljen
Budapest egyik peremkerületében egy éven át gyűjtöttek és vizsgáltak kullancsokat magyar kutatók. A tavasszal gyűjtött közönséges kullancsok 36 százalékában kimutatták a Babesia microti nevű, emberre is veszélyes egysejtű élősködőt.
- Hirdetés -
