Tornazsákba tette, majd egy szekrénybe rejtette újszülött gyermekét egy baranyai nő
A Baranya Vármegyei Főügyészség 14. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt emelt vádat egy baranyai nő ellen, aki eltitkolt gyermekét szülés után megölte. A vádirat szerint a nő egy baranyai faluban élt élettársával, és hét kiskorú gyermekével, nehéz anyagi körülmények között. A család bevétele alkalmi munkákból és szociális segélyekből állt. A nő nyolcadik gyermekével 2025 májusában lett várandós, ezt a terhességet eltitkolta, félt családtagjaitól. Orvoshoz nem ment, a védőnő számára 2026 januárjában derült ki a nő terhessége, azonban a terhesgondozásban ezt követően sem volt együttműködő. A nő végül életképes gyermeket szült idén februárban a lakásukban. A nő az élő csecsemőt ellátás nélkül egy pokrócba csomagolta, azt egy tornazsákba tette, majd a lakásban egy szekrénybe rejtette, ahol a csecsemő elhunyt. A nő cselekménye a 14. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének a megállapítására alkalmas.
- Hirdetés -
