Értesítések engedélyezése
Engedélyezi az értesítéseket a böngészőjében?

Megbírságolták a Molt, de nem a feltételezett bennfentes kereskedés miatt

A Molt érintő bennfentes kereskedési botrány 2026 februárjában robbant ki, miután a vállalat négy felsővezetője milliárdos tételben adott el részvényeket közvetlenül a Barátság kőolajvezeték leállása előtt. A kisbefektetők érdekvédelmi szervezete (TEBÉSZ) piaci visszaélést gyanított, mivel a vezetők az eladásokkal jelentős információs előnyhöz juthattak a nyilvánosság előtt. Az ügyet vizsgáló Magyar Nemzeti Bank most 43 millió forintos bírságot szabott ki a Molra a rendkívüli tájékoztatási kötelezettség elmulasztása miatt. A jegybank ugyanakkor a bennfentes kereskedés gyanúja kapcsán nem indított eljárást.

Femcafe.hu

atv.hu

naphire.hu

Médiapiac

10perc.hu

HR Portál

TWN

Joy

Instyle

Instylemen

evamagazin

balatonica.hu

novekedes.hu