Az őseink nem ültettek fügefát a ház közelébe: a praktikus ok a föld alatt rejtőzik
Teljesen érthető, hogy olyan fákat ültetünk a kertbe, amelyek árnyékot adnak, mutatósak vagy ízletes gyümölcsöt teremnek. Őseink azonban jól tudták, hogy nem minden növényt érdemes közvetlenül a ház mellé ültetni. Ilyen például a fügefa is. Bár az édes gyümölcse és a látványos lombkoronája miatt vonzó, az erős gyökérzete azonban problémát okozhat, ha túl közel kerül a lakóépülethez.
- Hirdetés -
