Tömeges sztrájk a közmédiánál – Attól tartanak, hogy az állami költségvetésből érkező közvetlen finanszírozás politikai nyomás alá helyezné a cseh állami tévét és rádiót
A cseh közmédia dolgozóinak hétfői munkabeszüntetése az eddigi legnagyobb eszkaláció Andrej Babiš populista kormánya és a közmédiumok között hónapok óta húzódó konfliktusban. A kabinet által jóváhagyott törvényjavaslat megszüntetné a jelenlegi licencdíjrendszert, és a Cseh Televíziót, illetve a Cseh Rádiót közvetlenül az állami költségvetésből finanszírozná.
- Hirdetés -
