Értesítések engedélyezése
Engedélyezi az értesítéseket a böngészőjében?

Egri Ügyek

A Fidesz frakciójának közel fele kiesne a parlamentből a Tisza új mandátumkorlátozása miatt

Jelentős politikai földindulást okozhat a Tisza-kormány legújabb alkotmánymódosító javaslata, amely tizenkét évben maximalizálná az országgyűlési képviselői mandátumok időtartamát. A Magyar Péter által hétfőn, a parlamentben ismertetett „Tisztítótűz” program egyik központi eleme a politikai elit megújítása, amelynek részeként a jövőben legfeljebb három cikluson át lehetne valaki parlamenti képviselő. A szabályozás a következő országgyűlési választástól lépne életbe, és a jelenlegi tervek szerint visszamenőlegesen számítanák a képviselői éveket. Ez elsősorban a Fideszt érintené érzékenyen: a jelenlegi 44 fős frakcióból közel húsz képviselő nem indulhatna újra. A Fidesz legismertebb politikusai is kiesnének A korlátozás alapján több meghatározó fideszes politikus már évekkel ezelőtt elveszítette volna képviselői mandátumát. Szijjártó Péter külügyminiszter és Lázár János építési és közlekedési miniszter 2002 óta parlamenti képviselők, így már több mint húsz éve ülnek az Országgyűlésben...

További hírek