Az Egri Főegyházmegye szerint alaptalanok voltak az geyik papot ért súlyos vádak
Lezárult az a belső egyházi vizsgálat, amelyet az Egri Főegyházmegye indított, miután június elején Miskolcon olyan plakátok jelentek meg, amelyek egy korábban a főegyházmegye területén szolgáló papot kiskorúak sérelmére elkövetett visszaéléssel vádoltak. A vasárnap kiadott közlemény szerint a vizsgálat megállapította: a plakátokon szereplő állítások minden alapot nélkülöznek. Az egyház tájékoztatása szerint a főegyházmegye már május végén értesült a városban kihelyezett plakátokról, és azonnal átfogó előzetes vizsgálatot indított. A vizsgálat során együttműködtek a hatóságokkal, valamint minden rendelkezésre álló információt átadtak számukra. A vizsgálat eredménye alapján semmilyen bűncselekmény gyanúja nem merült fel, a plakátokon megfogalmazott vádak pedig megalapozatlannak bizonyultak. A közlemény szerint a papot vélhetően olyan személy rágalmazta meg, aki korábban konfliktusba került vele, és aki korábban másokat is alaptalanul megvádolt hasonló módon. Az érintett lelkipásztor ...
- Hirdetés -
