Későn érkezett, de néhány nap alatt teljes erővel kapcsolt be a nyár Magyarországon, ami a klímák használatán is azonnal látszott. A Daikin klímákat és hőszivattyúkat vezérlő Onecta alkalmazásának anonim, országos használati adatai szerint június 19-étől mindössze 48 óra alatt megduplázódott a hűtési üzemmódot használó otthonok aránya, miközben a külső hőmérséklet 26,7 C fölé emelkedett. A hirtelen váltást nemcsak a klímák bekapcsolása, hanem az okosvezérlési funkciók használata is jól mutatta: az appon keresztüli programozott időzítés és távvezérlés használata négy nap alatt kilencszeresére nőtt. Az okosvezérlési funkció azt a felhasználói tudatosságot is támogatja, mely a villamoshálózati csúcsok elkerülésében is fontos szerepet játszhat. Egy nap hűtés átlagosan 1,65 kWh energiát igényelt, és áramtarifától függően 61–116 forintos költséget jelenthetett a lakosságnak.
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → novekedes.hu