Két csoport marad a Deák Ferenc úti óvodában – a szülők szerint az intézmény jövője a tét

Éles vita bontakozott ki az Egri Bölcsődei és Óvodai Intézmény (EBÓI) Deák Ferenc úti tagóvodájának jövőjéről. Míg a városi közgyűlés elé kerülő előterjesztés szerint a csökkenő gyermeklétszám miatt indokolt a három csoport helyett kettő működtetése, addig a szülők úgy látják: a döntés hosszú távon az intézmény leépítését készítheti elő. A kérdés a csütörtöki közgyűlés egyik legérzékenyebb oktatási témája lehet. Fogy a gyermek, kevesebb csoport indul Az önkormányzat elé benyújtott előterjesztés szerint Eger önkormányzati óvodáiban évek óta folyamatosan csökken a gyermeklétszám. A 2026/2027-es nevelési évben városi szinten összesen 66 csoport indítását javasolják, szemben az idei 67-tel. A csökkentés kizárólag a Deák Ferenc úti tagóvodát érinti. Az intézmény jelenleg három csoporttal és 80 férőhellyel működik. A dokumentum szerint a mostani tanév végén 66 gyermek jár az óvodába, közülük 16-an iskolába mennek, további négy gyermek pedig más intézménybe távozik. A megüresedő helyekre m...

Két csoport marad a Deák Ferenc úti óvodában – a szülők szerint az intézmény jövője a tét

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Egri Ügyek

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!