A fideszes sajtó megmentésére kér pénzt a „nemzeti tőkésektől” Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya

Nyílt levélben fordult a magyar „nemzeti tőkésekhez” Navracsics Tibor volt közigazgatási és területfejlesztési miniszter, valamint Ferencz Orsolya korábbi űrkutatásért felelős kormánybiztos. A két politikus arra szólította fel a jobboldali üzleti elitet, hogy mecénásként vegyen részt a konzervatív média finanszírozásában, miután a fideszes sajtóban jelentős leépítések kezdődtek, és több szerkesztőség jövője is bizonytalanná vált. A kedden közzétett nyílt levél szerint az elmúlt napokban tömeges elbocsátások zajlanak a "polgári-jobboldali" médiában, ami számos újságíró és médiamunkás egzisztenciáját sodorja veszélybe. „Úgy véljük, nemcsak addig kell polgári értékrendet valló patriótának lenni, amíg könnyű, hanem akkor is, amikor nehéz. Sőt, akkor kell csak igazán kitartani az értékeink mellett” – fogalmaztak. A levél különösen figyelemre méltó része, hogy a szerzők nyíltan utalnak arra: a magyar nagytőke jelentős része korábbi kormányzati gazdaságpolitikai döntések révén erősödött me...

A fideszes sajtó megmentésére kér pénzt a „nemzeti tőkésektől” Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Egri Ügyek

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!