Közbiztonsági kerekasztal kezdeményezés: rendszeres egyeztetés jöhet Egerben

A közbiztonság javítása érdekében rendszeres együttműködési fórum létrehozását kezdeményezi Vágner Ákos polgármester. A városvezető az Egri Rendőrkapitányság közbiztonsági beszámolójának közgyűlési tárgyalásakor jelentette be, hogy még az idei évben szeretnék elindítani az úgynevezett közbiztonsági kerekasztalt. A polgármester szerint a közbiztonság Eger egyik legfontosabb közügye, amelyben az önkormányzat az elmúlt években több jelentős lépést is tett. Több tízmilliós támogatás a rendvédelemnek Vágner Ákos emlékeztetett arra, hogy az önkormányzat 2025-ben és 2026-ban egyaránt 20-20 millió forintos támogatást biztosított a rendőrség számára, vagyis összesen 40 millió forinttal segítette az Egri Rendőrkapitányság munkáját. Emellett a város a közbiztonságban aktív szerepet vállaló polgárőr szervezetek támogatását is növelte: 2025-ben 6 millió, 2026-ban pedig már 7,5 millió forint jutott számukra. A polgármester köszönetet mondott a rendőrök és a polgárőrök munkájáért, valamint kiemelt...

Közbiztonsági kerekasztal kezdeményezés: rendszeres egyeztetés jöhet Egerben

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Egri Ügyek

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!