Többhetes hallgatás után reagált az Egri Főegyházmegye azokra a hírekre, amelyek az elmúlt hetekben az egyházi fenntartású iskolákban várható pedagógus-leépítésekről szóltak. Az ügy előzménye, hogy az Egri Ügyek május 27-én arról számolt be: több, egymástól független forrás szerint jelentős létszámcsökkentésre készülhetnek az Egri Főegyházmegye fenntartásában működő oktatási intézményekben. Június 16-án újabb cikk jelent meg az ügyben, amelyben szerkesztőségünk arról írt: húsz nappal korábban hivatalos sajtómegkeresést küldtünk az EKIF-nek és annak vezetésének, ám válasz nem érkezett. Akkor azt írtuk: a fenntartó sem nem cáfolta, sem nem erősítette meg az értesüléseket. Most azonban megérkezett a hivatalos állásfoglalás. Nem cáfolják a létszámkorrekciót, de vitatják a „hatalmas elbocsátásokat” Az Egri Főegyházmegye közleményében azt írja: valótlan az az állítás, hogy intézményeiben „hatalmas oktatói elbocsátások” várhatók. A fenntartó szerint ugyanakkor egyes intézményekben valóban ...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Egri Ügyek