Kapitány István: Este 6 és 9 között lehetőleg ne használjuk a klímát és ne töltsük az elektromos eszközeinket

A tartós hőhullám miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-fogyasztás Magyarországon, ezért takarékosságra kérte a lakosságot Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter. A tárcavezető szerint néhány egyszerű szokás megváltoztatásával mindenki hozzájárulhat ahhoz, hogy a villamosenergia-rendszer a legnagyobb terhelés idején is biztonságosan működjön. A miniszter Facebook-bejegyzésében azt javasolja, hogy aki megteheti, este 18 és 21 óra között mérsékelje vagy kapcsolja ki a légkondicionálót, és inkább az éjszakai, illetve hajnali órákban hűtse le a lakását. Emellett arra is kéri a lakosságot, hogy a nagyobb energiaigényű tevékenységeket – például a laptopok, mobiltelefonok, elektromos autók töltését, valamint a mosó- és mosogatógépek használatát – lehetőség szerint 21 óra utánra időzítsék. Kapitány István szerint a magyar villamosenergia-rendszer szakemberei folyamatosan dolgoznak azon, hogy a nyári csúcsidőszakban is zavartalan maradjon az ellátás, ugyanakkor a fogyasztók ...

Kapitány István: Este 6 és 9 között lehetőleg ne használjuk a klímát és ne töltsük az elektromos eszközeinket

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Egri Ügyek

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!