Jelentős változást hozhat a volt köztársasági elnökök juttatásainak rendszerében a Magyar Péter által bejelentett új kezdeményezés. A miniszterelnök kedden az Országgyűlésben arról beszélt: javasolni fogják, hogy azok az államfők, akik nem töltötték ki teljes hivatali idejüket, ne részesülhessenek életük végéig járó állami juttatásokban. A tervezett módosítás elsősorban Sulyok Tamást érintené, de visszamenőlegesen Schmitt Pált és Novák Katalint is kizárná a kedvezményekből. Egyedül Áder János maradna jogosult a jelenlegi szabályok szerinti ellátásokra, mivel ő töltötte ki maradéktalanul két köztársasági elnöki ciklusát. Havi 6,4 millió forint és számos egyéb kedvezmény A hatályos törvény alapján a volt köztársasági elnökök ugyanakkora tiszteletdíjat kapnak, mint a hivatalban lévő államfő. Ez jelenleg a házelnöki illetmény 1,1-szerese, vagyis havi bruttó 6,4 millió forint. A juttatások azonban ennél jóval szélesebb körűek. A volt államfők: állami fenntartású rezidenciát kaphatnak, há...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Egri Ügyek