Milyen fazékban érdemes lekvárt főzni? Jó-e az öntöttvas, a zománcos vagy a fémedény?
Ha nyár, akkor lekvárfőzés. Ezzel a kiváló tartósítási módszerrel ősszel és télen is élvezhetjük majd a mennyei és friss gyümölcsök ízét. Sokan félnek a lekvárfőzéstől, ám közel sem olyan nagy ördöngösség, csak oda kell figyelni egy-két lényeges apróságra és szinte garantált a siker. Az egyik ilyen, hogy kiválasszuk a megfelelő edényt, amiben megfőzzük a lekvárt!
- Hirdetés -
